Adgar Poland przebuduje ulicę Suwak na Biznesowym Mokotowie

Adgar Poland przebuduje ulicę Suwak na Biznesowym Mokotowie

W dniu 16 maja 2017 roku została podpisana umowa o współpracy między Adgar Poland, długoterminowym inwestorem, a miastem Warszawa, w zakresie budowy ulicy łączącej ul. Suwak i ul. Cybernetyki. Planowana inwestycja zakłada powstanie jezdni po jednym pasie w każdą stronę, chodnika, ścieżki rowerowej, przystanków autobusowych oraz miejsc parkingowych. Inwestycja jest w całości finansowana przez firmę Adgar i inne firmy deweloperskie w celu usprawnieniu komunikacji w biznesowej dzielnicy Warszawy.

Na mocy zawartej umowy Adgar Poland odpowiada za cały przebieg prac związanych z budową, jak również za pozyskanie partnerów chętnych do finansowego wsparcia projektu. Koszt inwestycji szacowany jest na 5,5 mln złotych. W obecnej chwili, głównymi inwestorami poza Adgar Poland, są Trinity One (należący do funduszu Revetas Capital) oraz Starwood.

Podpisanie umowy o współpracy między Miastem Stołecznym Warszawa a prywatnymi inwestorami to przykład działania w modelu partnerstwa publiczno-prywatnego. Cieszymy się, że są firmy, które podjęły się przeprowadzenia i sfinansowania tego projektu, pokazując, że zależy im na rozwoju tej biznesowej części dzielnicy. Warszawa przekazała część gruntów pod planowaną przebudowę i dzięki takiemu współdziałaniu dzielnica zyska inwestycję, która w połączeniu z realizowaną właśnie modernizacją ulicy Marynarskiej, znacząco usprawni komunikację w tej części Mokotowa.

– powiedział Bogdan Olesiński, Burmistrz Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy.

Planowana inwestycja zakłada budowę jezdni po jednym pasie w każdą stronę, chodnik, ścieżkę rowerową oraz miejsca parkingowe. Na przedłużonej ulicy Suwak zlokalizowane zostaną dwa przystanki komunikacji miejskiej tuż przy wyjściu ze stacji SKM Służewiec. Planowane rozpoczęcie prac i wybór generalnego wykonawcy przebudowy nastąpi natychmiast po uzyskaniu przez miasto decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID).

Dzięki przedłużeniu ulicy Suwak oraz połączeniu jej z ulicą Cybernetyki kierowcy i rowerzyści zyskają dodatkowe możliwości dojazdu do budynków biurowych i mieszkalnych, co z pewnością przełoży się na zmniejszenie korków w tym rejonie. Zależy nam, aby ta dzielnica była dobrze skomunikowana z resztą miasta i dlatego wraz z partnerami zaangażowaliśmy się zarówno finansowo, jak i operacyjnie w przeprowadzenie tej inwestycji. Wierzymy, że dzięki takim wspólnym działaniom Biznesowy Mokotów będzie przyjaznym miejscem - zarówno dla pracowników biurowych, jak i mieszkańców tej dzielnicy. Liczymy także na to, iż nasze działanie zachęci innych deweloperów do finansowego wsparcia tej inwestycji

- powiedział Artur Filipiuk, Dyrektor Operacyjny Adgar Poland.

Przebudowa ulicy Suwak from Sugarfree Communications on Vimeo.

Dojazd do budynków Adgar po przebudowie ulicy Suwak. from Sugarfree Communications on Vimeo.

przebudowa suwak.jpgmapka00001.jpgmapka00003.jpgmapka00004.jpgmapka00002.jpgmapka00006.jpgmapka00005.jpg
Załączniki

Pobierz wszystkie

Informacja prasowa_przebudowa ulicy Suwak_29.05.docx

docx | 17,4 KB

Pobierz
EN_Adgar przebuduje ulicę Suwak - Informacja Prasowa 29.05.docx

docx | 16,5 KB

Pobierz
Przebudowa Suwak - mapa 06.jpg

grafika | 1,62 MB

Pobierz
Przebudowa Suwak - mapa 01 .jpg

grafika | 1,69 MB

Pobierz
Przebudowa Suwak - mapa 04 .jpg

grafika | 1,63 MB

Pobierz
Przebudowa Suwak - mapa 03.jpg

grafika | 1,63 MB

Pobierz
Przebudowa Suwak - mapa 05 .jpg

grafika | 1,54 MB

Pobierz
Przebudowa Suwak - mapa 02.jpg

grafika | 1,67 MB

Pobierz
Przebudowa Suwak - mapa 00.jpg

grafika | 1,41 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
Adgar tworzy zielone miejsca spotkań na Biznesowym Mokotowie

W największej i najbardziej rozpoznawalnej biznesowej dzielnicy Warszawy powstaną przyjazne miejsca spotkań dla mieszkańców i pracowników tej części miasta. To kolejne działania Adgar Poland, które mają na celu poprawę warunków do życia i pracy na warszawskim Mokotowie.
Adgar Wave i Adgar Bit z certyfikatem LEED Gold

Adgar Wave i Adgar Bit uzyskały certyfikaty środowiskowe LEED EBOM (dla istniejących budynków) na poziomie Gold. Proces certyfikacji obiektów przeprowadziła międzynarodowa firma doradcza Colliers International. Tym samym wszystkie budynki biurowe, należące do Adgar Poland, usytuowane na warszawskim Biznesowym Mokotowie, posiadają certyfikaty LEED.
Adgar Poland planuje budowę Data Center na Biznesowym Mokotowie

Nowoczesne Centrum Przechowywania i Przetwarzania Danych to najnowsza inwestycja firmy Adgar Poland, która powstanie przy ulicy Konstruktorskiej, w biznesowej części warszawskiego Mokotowa. Budynek będzie połączeniem najnowocześniejszych technologii, najwyższych standardów bezpieczeństwa oraz odważnej, współczesnej architektury. Autorem projektu jest pracownia HRA Architekci – odpowiedzialna za wygląd większości budynków Adgar w Warszawie
Adgar Plaza ONE

Adgar Plaza One wchodzący w skład Kompleksu Adgar Plaza to ponad 11 tys. m2 w pełni komfortowych powierzchni biurowych. Znakomita lokalizacja, szereg udogodnień, a także przestrzeń przyjazna dla pracujących tu osób, jak i środowiska.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.