Adgar Poland planuje budowę Data Center na Biznesowym Mokotowie
Kopiuj tekst
Adgar Poland planuje budowę Data Center na Biznesowym Mokotowie

Informacja prasowa 01.12.2016

Adgar Poland planuje budowę Data Center na Biznesowym Mokotowie

Nowoczesne Centrum Przechowywania i Przetwarzania Danych to najnowsza inwestycja firmy Adgar Poland, która powstanie przy ulicy Konstruktorskiej, w biznesowej części warszawskiego Mokotowa. Budynek będzie połączeniem najnowocześniejszych technologii, najwyższych standardów bezpieczeństwa oraz odważnej, współczesnej architektury. Autorem projektu jest pracownia HRA Architekci – odpowiedzialna za wygląd większości budynków Adgar w Warszawie

Adgar Poland to doświadczony inwestor, deweloper, właściciel i zarządca nieruchomości biurowych, którego działalność na polskim rynku koncentruje się na realizacji innowacyjnych projektów biurowych. Nowe warszawskie Data Center to kolejna inwestycja firmy, która jest odpowiedzią na rosnące w Polsce zapotrzebowanie dużych międzynarodowych firm na nowoczesne centra przechowywania i przetwarzana danych.

„Adgar Group, zgodnie ze swoją strategią oraz w oparciu o doświadczenie na międzynarodowych rynkach, wprowadza na polski rynek rozwiązania, które mają wspierać rozwój biznesu. Dotychczas Adgar wybudował i nadal zarządza 3 500 mkw. powierzchni IT na 4 rynkach (w Belgii, Kanadzie, Izraelu i w Polsce). Wśród naszych Klientów znajdują się duże międzynarodowe marki, takie jak: Orange, Lenovo, SafeNet, AVG, HSBC, a także urzędy państwowe.”

– powiedział Eyal Litwin, Dyrektor Generalny Adgar Poland.

Adgar Data Center

Adgar Data Center

„Stąd nasza decyzja o budowie Data Center, które jest odpowiedzią na oczekiwania globalnych firm, poszukujących najnowocześniejszej infrastruktury do przechowywania i przetwarzania danych – do tej pory niedostępnej w stolicy Polski w planowanym przez nas kształcie. Jestem przekonany, że Warszawa, która od lat umacnia swoją pozycję w biznesie, dzięki naszej inwestycji stanie się jeszcze atrakcyjniejszym rynkiem dla dużych międzynarodowych korporacji” 

– dodał Eyal Litwin.

Data Center będzie zlokalizowane w samym centrum Mokotowa w idealnej odległości (5 km) do głównego polskiego węzła wymiany ruchu IP. Budynek będzie miał formę sześcianu o wymiarach 25 m x 52 m o łącznej powierzchni ponad 15 000 mkw. Cała bryła będzie pokryta kolorowymi, podświetlanymi panelami, a wejście dla gości zostanie dodatkowo wzbogacone wysokiej jakości przeszklonymi panelami. W 5-piętrowym budynku serwery zajmą 4 kondygnacje, a na parterze powstanie recepcja dla gości, lobby oraz siedziba ochrony. Jednak największą część piętra zajmować będzie osiem dynamicznych UPS wraz z silnikami Diesla, transformatory i rozdzielnice elektryczne, znajdujące się w przestrzeni technicznej, do której prowadzić będzie osobne wejście. Powyżej znajdować się będą 4 piętra przeznaczone pod wynajem dla usług telekomunikacyjnych oraz archiwów danych. Poniżej poziomu 0 znajdzie się 4-piętrowy parking podziemny na 125 samochodów oraz 3-piętrowa powierzchnia serwerowa oddzielona od garaży specjalną rampą.
Lokalizacja Data Center

Lokalizacja Data Center

Adgar Data Center będzie spełniał najwyższe standardy bezpieczeństwa, a za jego automatykę będzie odpowiadał redundantny BMS (System Zarządzania Budynkiem) – wiodący system sterowania klasy przemysłowej. Redundantne oraz najnowsze rozwiązania dla systemu bezpieczeństwa m.in. telewizji dozorowej oraz systemu kontroli dostępu - zapewnią ciągłość działania, co jest priorytetem dla Data Center. W budynku wszystkie systemy zostaną zintegrowane, co pozwoli na zdalne sterowanie i monitorowanie każdego zdarzenia. Niewątpliwą zaletą Adgar Data Center jest jego korzystne położenie w biznesowej części Mokotowa, gdzie wymagana jest bliskość infrastruktury serwerowej. Ta lokalizacja pozwala również na bezproblemowe korzystanie z komunikacji miejskiej (autobusy, tramwaje, stacja PKP), a ponadto znajduje się blisko Lotniska Chopina, do którego dotrzeć można w zaledwie 8 minut oraz węzła południowej obwodnicy Warszawy (trasa S8). Obok planowanego Data Center działa już budynek biurowy firmy Adgar, oferujący łącznie 8 600 mkw. powierzchni biurowej, która będzie oferowana dla klientów Data Center jako powierzchnia biurowa oraz/lub Business Continuity Management.

Informacje techniczne

Dwustronne zasilanie obiektu 15kV zostanie poprowadzone z oddzielnych stacji transformatorowych RPZ Południowa i RPZ Cybernetyki. Pomieszczenia serwerowe oraz systemy chłodzenia zasilane będą przez osiem dynamicznych UPS wraz z silnikami Diesla o łącznej mocy 10 MVA – co zapewnia pełną redundancję 2N. Dwa niezależne transformatory zostały przewidziane do zasilania odbiorów ogólnych budynku, takich jak: oświetlenie, windy oraz systemy ochrony przeciwpożarowej. Dla systemów klimatyzacji pomieszczeń serwerowni przyjęto stopień bezpieczeństwa w układzie N+2. System klimatyzacji będzie również korzystać z free-coolingu przy maksymalnej mocy 1,5kW/mkw. Każda z 9 kondygnacji, szachty instalacyjne oraz wybrane pomieszczenia będą stanowić odrębne strefy pożarowe. Cały budynek chroniony będzie za pomocą systemu sygnalizacji pożarowej oraz Dźwiękowego Systemu Ostrzegawczego (AWS). We wszystkich strefach gaśniczych oraz w pomieszczeniach transformatorów, pomieszczeniach paliw, pomieszczeniach telekomunikacyjnych oraz komorach serwerowych  przewiduje się zastosowanie czujek zasysających w systemach bardzo wczesnej detekcji dymu (VESDA). Pozostała część budynku będzie chroniona tradycyjnymi punktowymi czujkami dymu. W wybranych strefach budynku będą znajdowały się stałe urządzenia gaśnicze. Przewiduje się dwa sposoby gaszenia chronionych pomieszczeń: przy pomocy gazu Novec 1230 dla serwerowni, pomieszczeń telekomunikacyjnych i elektrycznych oraz przy pomocy mgły wodnej dla pomieszczeń generatorów i zbiorników paliw.
  • Właściciel obiektu: Adgar Investment and Development
  • Lokalizacja: ul. Konstruktorska 11a, Mokotów, Warszawa
  • Powierzchnia całkowita: ok. 15000 m²
  • Całkowita powierzchnia użytkowa netto dla serwerów: ok. 4800 m²
  • Miejsca parkingowe pod ziemią: 125
  • Miejsca parkingowe naziemne przy budynku: 11
  • Powierzchnia pięter naziemnych: ok. 6700 m²Powierzchnia pięter naziemnych: ok. 6700 m²
  • Powierzchnia pięter podziemnych: ok. 8700 m²
  • Winda dla pasażerów – dostępna z poziomu holu dla gości
  • Winda towarowa – dostępna z poziomu powierzchni technicznej
wizualizacja DC Adgar_03.pngwizualizacja DC Adgar_02.pngwizualizacja DC Adgar_04.png
Powiązane artykuły
Adgar Data Center

Adgar Data Center, czyli centrum przetwarzania danych zlokalizowane na ul. Konstruktorskiej 11 oferuje 15 000 m2 powierzchni, z czego 4 kondygnacje przeznaczone są na serwerownie o wydajności ponad 80 000 serwerów oraz zdolność przełączenia zasilania przekraczająca 17 MW. Dostęp do Data Center gwarantuje, że Twoja firma może bez ograniczeń poszerzać bazę danych, a przechowywane informacje są zawsze bezpieczne i dostępne. Dodatkowym wyróżnikiem budynku jest wyjątkowa architektura, którą podkreśla elewacja pokryta kolorowymi panelami umieszczonymi na bryle sześcianu o wymiarach 25 x 52m.
Adgar tworzy zielone miejsca spotkań na Biznesowym Mokotowie

W największej i najbardziej rozpoznawalnej biznesowej dzielnicy Warszawy powstaną przyjazne miejsca spotkań dla mieszkańców i pracowników tej części miasta. To kolejne działania Adgar Poland, które mają na celu poprawę warunków do życia i pracy na warszawskim Mokotowie.
Adgar Wave i Adgar Bit z certyfikatem LEED Gold

Adgar Wave i Adgar Bit uzyskały certyfikaty środowiskowe LEED EBOM (dla istniejących budynków) na poziomie Gold. Proces certyfikacji obiektów przeprowadziła międzynarodowa firma doradcza Colliers International. Tym samym wszystkie budynki biurowe, należące do Adgar Poland, usytuowane na warszawskim Biznesowym Mokotowie, posiadają certyfikaty LEED.
Adgar Poland przebuduje ulicę Suwak na Biznesowym Mokotowie

W dniu 16 maja 2017 roku została podpisana umowa o współpracy między Adgar Poland, długoterminowym inwestorem, a miastem Warszawa, w zakresie budowy ulicy łączącej ul. Suwak i ul. Cybernetyki. Planowana inwestycja zakłada powstanie jezdni po jednym pasie w każdą stronę, chodnika, ścieżki rowerowej, przystanków autobusowych oraz miejsc parkingowych. Inwestycja jest w całości finansowana przez firmę Adgar i inne firmy deweloperskie w celu usprawnieniu komunikacji w biznesowej dzielnicy Warszawy.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.